POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

OGRZEWANIE

FOLIE, MATY, PANELE GRZEWCZE

Stale rozwijająca się technologia sprzyja innowacyjnym rozwiązaniom również w zakresie ogrzewania domu. Tradycyjne grzejniki powoli zostają wypierane przez folie, maty i panele grzewcze. Wygodna, prosta w montażu i eksploatacji alternatywa powoli zyskuje wielu zwolenników.

Elektryczne systemy grzewcze to kolejne rozwiązanie z naszej oferty, które zapewnia dbanie o środowisko naturalne. Takie rozwiązanie nie emituje szkodliwych substancji. Dodatkowo, jeżeli połączymy nasze ogrzewanie elektryczne z instalacją fotowoltaiczną, uzyskamy prąd z równie proekologicznego źródła.

W zakresie ogrzewania domu współpracujemy z jedną firmą – TERMOFOL. Jest to lider w dziedzinie systemów grzewczych wykorzystujących podczerwień. Oferowane produkty zawierają odpowiednie certyfikaty i badania potwierdzające bezpieczeństwo elektryczne.

FOLIA GRZEWCZA

Do ogrzewania pomieszczeń wykorzystuje podczerwień. Wysoka jakość wykonania i szeroka funkcjonalność sprawia, że zyskuje ona coraz większą popularność. Dodatkowym atutem jest niewielka grubość folii (0,338 mm), która nie wpłynie na podniesienie poziomu podłogi.

Wykonana jest z węgla, masy aluminiowej oraz folii PET, a swoją konstrukcją przypomina elastyczny grzejnik.

Folia jest ognioodporna, a cały system jest bezpieczny dla użytkowników.

Czym od tradycyjnego ogrzewania różni się folia grzewcza?

Podczerwień nie ogrzewa powietrza, jak ma to miejsce w standardowych konwektorowych systemach. Wytwarzane przez folię promienie podczerwone nagrzewają elementy, na które są emitowane Jeżeli umieścimy folię pod panelami podłogowymi, to właśnie one zostaną rozgrzane.

MATA GRZEWCZA

Elektryczna mata może stanowić samodzielne źródło ciepła albo instalację dogrzewającą pomieszczenie. Składa się z kabla grzewczego, który jest przymocowany do samoprzylepnej siatki z włókna szklanego. Jest więc świetną alternatywą dla klasycznego ogrzewania podłogowego.

Stała moc na poziomie 150W/m2 zapewnia optymalne parametry cieplne, a sam system w żaden sposób nie jest zależny od posiadanej instalacji centralnego ogrzewania, dlatego można w dowolny sposób nim sterować.

Gwarancja producenta na 25 lat

Ekologiczne i przyjazne zdrowiu rozwiązanie

Mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną z instalacji C.O. nawet o 20%

Niewątpliwą zaletą oferowanych przez nas rozwiązań jest możliwość uzyskania wysokiego komfortu cieplnego w krótkim czasie. Są one również polecane alergikom. System nie wytwarza temperatury wyższej niż temperatura ciała człowieka, dzięki czemu nie dochodzi do cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu, co jednocześnie niweluje rozprzestrzenianie się kurzu i roztoczy.

PANEL GRZEWCZY

Kolejne rozwiązanie grzewcze, które wykorzystuje do działania podczerwień. Estetyczne wykonanie, funkcjonalność i niezawodność sprawia, że panele zyskują popularność nie tylko w domach, ale też w przedsiębiorstwach.

To proste! Odpowiednio dobrana moc grzewcza panelu zapewni komfort cieplny.

Aranżacje paneli grzewczych proponowane przez Termofol

Czy promieniowanie podczerwone jest bezpieczne? TAK!
Technologia podczerwieni bazuje na wykorzystaniu fal światła z zakresu poniżej czerwonego obszaru światła widzialnego (infrared). Podczerwień z powodzeniem była używana, chociażby w medycynie.

Zaintrygował Cię ten sposób ogrzewania?
Skontaktuj się z nami i znajdź rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.