POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

MAGAZYNY ENERGII

BATERIE I SYSTEMY WYSPOWE

Przydomowe instalacje fotowoltaiczne produkują znacznie więcej energii elektrycznej niż zużywają nasze domy. Część wyprodukowanego prądu zużywana jest na bieżąco w ramach autokonsumpcji, a co z nadwyżkami? Jeżeli nie posiadasz magazynu energii, oddajesz wyprodukowane nadwyżki bezpośrednio do sieci.


SYSTEMY WYSPOWE off-grid

Okazuje się jednak, że Twoja instalacja fotowoltaiczna nie musi być podłączona do sieci. Pełne uniezależnienie od sieci energetycznej gwarantuje instalacja off-grid, zwana też systemem wyspowym. Energia elektryczna, której nie skonsumujesz na bieżąco, zostanie zgromadzona w magazynie energii. Wykorzystasz ją w momencie, gdy produkcja w Twojej instalacji nie będzie wystarczająca - np. w nocy, podczas awarii sieci.

Na jakie parametry magazynów energii należy zwrócić uwagę?

Moc znamionowa - w przypadku zbyt małej mocy znamionowej magazynu energii ilość urządzeń, jakie będzie on w stanie zasilić jednocześnie, jest znacznie ograniczona, pojemność magazynu - mówi nam o tym, jaką ilość energii można zmagazynować. W każdej chwili możemy zwiększać pojemność magazynu poprzez dokładanie kolejnych baterii,

Sprawność baterii - należy pamiętać o tym, że nigdy nie odbieramy z magazynu 100% energii, która trafiła do niego z instalacji fotowoltaicznej. Im wyższa sprawność baterii, tym więcej energii odbierzemy z magazynu.

Głębokość rozładowania - wskazuje do jakiego poziomu możemy rozładować baterie, tak aby nie wypływało to na ich późniejszą sprawność i pojemność. żywotność - każdy pełen cykl pracy (naładowanie-rozładowanie) zmniejsza sprawność oraz pojemność baterii. Dlatego gwarancja zazwyczaj określana jest w ilości cykli zamiast w latach.

FOTOWOLTAIKA + MAGAZYN ENERGII = duet idealny?

Okazuje się, że TAK. Taki zestaw pozwala na maksymalne wykorzystanie paneli i zapewnia oszczędności oraz niezależność.

Magazyn energii gromadzi prąd na zasadzie powerbanku. Oferowane przez nas systemy oparte są na ogniwach litowo-jonowych (Li-Ion) lub litowo-żelazowo-fosforanowych (LiFePO4), które osiągają wysoką sprawność.

Korzyści z posiadania magazynu energii

Zatrzymanie wyprodukowanej energii elektrycznej

Niezależność = zabezpieczenie przed przerwami w dostawie prądu, np. podczas burzy

Obniżenie rachunków za prąd

Ograniczenie skutków przeciążenia sieci energetycznej

Oferowane przez nas magazyny energii i baterie wykonywane są w najwyższej technologii, cechują się wysoką sprawnością oraz wydajnością.

Zainteresował Cię temat magazynów energii? Skontaktuj się z nami i poznaj ich mocne strony.