Dofinansowanie dla Twojej inwestycji

CZYSTE POWIETRZE

Czy istnieje program dopłat, który dofinansowuje wymianę starego, nieefektywnego i nieekologicznego źródła ciepła na paliwo stałe i jednocześnie wspiera budowę instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła? Tak! Ten program to Czyste Powietrze. Pozwala na wymianę źródeł ciepła oraz przeprowadzenie termomodernizacji budynku.

Dlaczego warto skorzystać i zamontować w swojej nieruchomości fotowoltaikę wraz z pompą ciepła? Dzięki fotowoltaice będziemy niezależni od stale wzrastających cen za energię. Pompa ciepła do działania potrzebuje prądu, który wytworzy nasza mikroinstalacja. Dzięki temu nasza pompa będzie działała bezkosztowo.

Korzystanie z dofinansowania można łączyć z ulgą termomodernizacyjną oraz formami wsparcia oferowanymi przez gminne programy.

Dla kogo?

Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co?

Dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.

Jak złożyć wniosek?

Na jakie wsparcie mogę liczyć?

Kwota dofinansowania zależna jest od rodzaju planowanego przedsięwzięcia. Wyróżniamy 3 poziomy finansowania – podstawowy, podwyższony i najwyższy. To, do której grupy zalicza się dany właściciel, zależy od dochodów w gospodarstwie domowym. Dotacja może wynosić do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.

Dodatkowo dla wszystkich poziomów poza wskazanymi limitami obowiązuje dotacja do 1 200 zł na audyt energetyczny. Przy czym dofinansowanie samej instalacji fotowoltaicznej to 6000 zł, 9000 zł lub 15000 zł, w zależności od poziomu finansowania.

Szczegóły dotyczące warunków oraz form pomocy dostępne są na stronie internetowej