EnergySet

Bateria Pylontech US3000C

Jak doskonale wiecie, zajmujemy się nie tylko fotowoltaiką, ale też montażem magazynów energii, turbin wiatrowych, ładowarek do samochodów elektrycznych oraz nowoczesnych systemów ogrzewania domu. Dzisiaj chcielibyśmy skupić się na magazynach energii. Gdzie gromadzona jest energia elektryczna? Odpowiedź jest prosta! W bateriach.

Jednym z modeli, które posiadamy w swojej ofercie jest bateria US3000C o pojemności 3,552 kWh od firmy Pylontech.

To zaawansowany moduł baterii litowo-jonowej, który cechuje się dużą pojemnością, kompaktowym rozmiarem, bezawaryjnością i łatwą instalacją. Jest ona stosowana jako dodatek do instalacji fotowoltaicznych, gdzie pozwala na magazynowanie energii elektrycznej produkowanej przez panele fotowoltaiczne i wykorzystywanie jej w późniejszym czasie, kiedy produkcja energii jest mniejsza lub brakuje jej w ogóle. Z rana i wieczorami zapotrzebowanie na energię elektryczną jest wysokie, podczas gdy maksymalna produkcja energii z instalacji fotowoltaicznej przypada na środek dnia. Montaż systemu magazynowania energii redukuje niedopasowanie pomiędzy zapotrzebowaniem a produkcją.

Moduł baterii US3000C ma wymiary 442 x 420 x 89 mm i waży około 32 kg. Pojedynczy moduł US 3000C może pracować samodzielnie lub może być łączony w zestawy aż do 16 sztuk dzięki czemu uzyskujemy większą pojemność.

Jest bezpieczna w użytkowaniu i posiada szereg funkcji zabezpieczających, m.in. przed przepięciami, zwarciami czy przegrzaniem. Dzięki temu użytkownicy baterii mogą mieć pewność, że system magazynowania energii działa w sposób bezpieczny i niezawodny.

Ten model ma bardzo dobrą żywotność. Producent deklaruje, że bateria przetrwa 6000 cykli ładowania – czyli pełnego naładowania i rozładowania. Zakładając, że wykonujemy jeden cykl dziennie, daje nam to około 16 lat użytkowania. Oczywiście, żywotność baterii może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak warunki otoczenia, częstotliwość cykli ładowania i rozładowania, temperatura, jak również sposób konserwacji i użytkowania.

Bateria może pracować w szerokim zakresie temperatur, od -10°C do 50°C, co pozwala na jej zastosowanie w różnych warunkach klimatycznych.

US3000C posiada wbudowany system zarządzania baterią BMS, który może zarządzać i monitorować informacje o ogniwach, w tym napięcie, prąd i temperaturę. Co więcej, BMS może zrównoważyć ładowanie i rozładowywanie ogniw, aby wydłużyć cykl życia baterii. 

Przy okazji warto przypomnieć kilka korzyści płynących z montażu magazynu energii:

  • wykorzystanie energii zgromadzonej w magazynie pozwala na redukcję wydatków związanych z dodatkowym pozyskiwaniem energii z sieci w momencie, gdy instalacja nie wyprodukuje wystarczającej ilości prądu (np. podczas awarii czy wyłączenia sieci energetycznej),
  • zyskujemy niezależność energetyczną,
  • znacznie efektywniej wykorzystujemy prąd wprodukowany przez naszą instalację,
  • minimalizacja obciążenia sieci energetycznej (przestarzała intrastruktura nie jest przygotowana na przyjęcie dużych ilości energii) = magazyn uchroni Cię przed przerwami w dostawie prądu.

Zainteresował Cię temat baterii i magazynowania energii? Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z naszymi technikami.

Zobacz Również