EnergySet

Magazyn Energii – działanie, korzyści

MAGAZYN ENERGII Urządzenie, które umożliwia przechowywanie energii elektrycznej. Może być wielokrotnie ładowany i rozładowywany, a jego żywotność określana jest właśnie za pomocą ilości cykli, które może wykonać. To prosta matematyka – producent podaje, że dany model magazynu ma żywotność 6000 pełnych cykli. Jak policzyć przez ile lat będzie służył nam taki magazyn? Zakładając, że jeden pełny cykl to jeden dzień, możemy wyliczyć, że taki magazyn będzie działał nam nawet do 16 lat.

O trwałości magazynu decyduje w największej mierze jego jakość. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie magazyny i baterie najwyższej jakości i renomowanych producentów.

Magazyn energii gromadzi prąd na zasadzie powerbanku. Oferowane przez nas systemy oparte są na ogniwach litowo-jonowych (Li-Ion) lub litowo-żelazowo-fosforanowych (LiFePO4), które osiągają wysoką sprawność  

Magazyn energii stosowany jest w instalacjach off-grid oraz hybrydowych. Część energii, którą wyprodukuje instalacja fotowoltaiczna, zostanie zużyta na bieżąco, w ramach autokonsumpcji, a nadwyżki mogą zostać zgromadzone właśnie w magazynie energii. Dopiero, gdy magazyn jest całkowicie naładowany, nadwyżka trafia do sieci. 

KORZYŚCI

  • wykorzystanie energii zgromadzonej w magazynie pozwala na redukcję wydatków związanych z dodatkowym pozyskiwaniem energii z sieci w momencie, gdy instalacja nie wyprodukuje wystarczającej ilości prądu (np. podczas awarii czy wyłączenia sieci energetycznej),
  • zyskujemy niezależność energetyczną,
  • znacznie efektywniej wykorzystujemy prąd wprodukowany przez naszą instalację,
  • minimalizacja obciążenia sieci energetycznej (przestarzała infrastruktura nie jest przygotowana na przyjęcie dużych ilości energii) = magazyn uchroni Cię przed przerwami w dostawie prądu,
  • atrakcyjne dofinansowanie z programu „Mój Prąd” – nawet do 26 000 zł (do 7000 zł na fotowoltaikę + do 16 000 zł na magazyn + do 3000 na system HEMS).

Nie zapominajmy o tym, jak kapryśne i zmienne są warunki pogodowe w Polsce. Działanie systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii jest całkowicie zależne od pogody. Instalacja fotowoltaiczna przestaje produkować prąd, gdy słońce przestaje świecić. Podobna sytuacja pojawia się przy turbinach wiatrowych. Nie wytwarzają energii elektrycznej, gdy wiatr przestaje wiać. Magazyn energii jest właściwym rozwiązaniem w tym przypadku.

Zobacz Również