Najczęściej zadawane pytania

Każdego klienta traktujemy wyjątkowo i dobieramy rozwiązania ściśle dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań. Pomagamy przy dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności oraz przy uzyskaniu korzystnych dofinansowań. Nasza wykwalifikowana ekipa korzysta jedynie z komponentów najwyższej jakości.

Oferujemy rozwiązania dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców, rolników oraz wspólnot/spółdzielni mieszkaniowych oraz TBS.

Tak. Nasi klienci mogą liczyć na kompleksową opiekę poinstalacyjną.

Niewielkie zabrudzenia nie wpłyną na zdolności produkcyjne paneli. Silne zanieczyszczenia, które nie przepuszczają promieni słonecznych możemy usunąć. Jednak należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich detergentów i delikatnej szczotki lub gąbki.

W standardowych warunkach montaż instalacji trwa 1-3 dni. Niesprzyjające warunki pogodowe oraz skomplikowana konstrukcja dachu mogą ten proces wydłużyć.

Tak. Ustawa traktuje instalacje fotowoltaiczne jako domowe instalacje elektryczne i przewiduje obowiązkowe przeglądy co 5 lat.

Operator nie ma prawa odmówić podłączenia prawidłowo wykonanej instalacji do sieci. Mówi o tym ustawa o odnawialnych źródłach energii.

Tak. Optymalny kąt nachylenia to 35 stopni. Możemy go uzyskać przed odpowiednio dobraną konstrukcję wspierającą, która umożliwia montaż paneli na dachach płaskich, o dużym kącie nachylenia, ale też na gruncie.

To zależy od tego, jaką moc będzie miała instalacja. Do mocy 50 kW nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Powyżej tej wartości będzie ono jednak konieczne do uzyskania.

Nie. Koszt montażu nowego licznika ponosi operator sieci energetycznej.

Moduły fotowoltaiczne produkują prąd z promieniowania słonecznego. Użytkując fotowoltaikę przyczyniamy się do zmniejszenia użycia paliw kopalnych oraz emisji CO2 do atmosfery.

Wybór falownika podyktowany jest mocą, jaką będzie posiadała nasza instalacja. Obecne przepisy warunkują przyłączenie do sieci instalacji jednofazowej o wielkości maksymalnie do 3,68 kWp. Powyżej tej wartości tworzymy instalacje trójfazowe.

Nie. Odpowiednio wykonana instalacja posiada szereg zabezpieczeń przeciwprzepięciowych i jest uziemiona.

Podczas wyboru magazynu energii warto mieć na uwadze łączną moc urządzeń, jaką będzie on musiał zasilać oraz potencjalny czas, w którym instalacja fotowoltaiczna nie produkuje prądu lub produkuje go mniej niż wynosi zapotrzebowanie.

Tak. Posiadając instalację fotowoltaiczną i magazyn energii nadal możesz oddawać nadwyżki energii do sieci i odbierać ją wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Magazyn jedynie zwiększa opłacalność Twojej inwestycji, bo możesz w nim przechowywać nadwyżki, a do sieci trafi jedynie ta część, która nie zmieści się już w magazynie.

Nie. Najczęściej wybierane są pomieszczenia techniczne, np. garaż, kotłownia. Warunkiem niezbędnym jest temperatura w zakresie 10-30°C, brak zapylenia i dużej wilgotności.

Zakres naszych usług obejmuje fotowoltaikę, energię wiatrową, ogrzewanie (maty, folie, panele grzewcze), magazyny energii, ładowarki do aut elektrycznych oraz pełen serwis ww. usług.

Tak. Nasi pracownicy są zobowiązani do zachowania poufności, a systemy, z których korzystamy zapewniają niezbędną ochronę Twoim danym osobowym.

Tak. Panele fotowoltaiczne, które posiadamy w ofercie przechodzą szereg testów odporności na grad, śnieg i zmienne warunki pogodowe. Używamy asortymentu wyłącznie najlepszych producentów.

Podczas bezpłatnego audytu fotowoltaicznego nasi technicy dobiorą moc instalacji, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb. Dobór mocy instalacji wpływa bezpośrednio na jej opłacalność.

Audyt fotowoltaiczny jest bezpłatny. Podczas spotkania ocenimy możliwości techniczne montażu instalacji, dobierzemy optymalne rozwiązanie oraz dopasujemy moc instalacji do Twojego zapotrzebowania. Określimy również koszt proponowanego rozwiązania.

Nie. Przerwa w dostawie prądu uniemożliwia pracę inwertera. Jedynym rozwiązaniem jest instalacja off-grid lub hybrydowa, która umożliwia magazynowanie energii i wykorzystywanie jej podczas przerw w dostawie.

Nie. Moduły fotowoltaiczne zamieniają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Kolektory również korzystają z energii słonecznej, ale zamieniają ją w energię cieplną.

Licznik dwukierunkowy zlicza ilość prądu pobieranego z sieci energetycznej i ilość energii, którą użytkownik oddaje do sieci.

Tak. Pomagamy naszym klientom w uzyskaniu dofinansowań.

Tak. Istotną kwestią, która jest brana przy rozbudowie jest obecnie zamontowany falownik. Jeżeli przekroczymy dopuszczalne obciążenie obecnie posiadanego falownika, możemy mieć problem z funkcjonowaniem takiej instalacji.

Dzięki inspekcji dronem możemy zauważyć uszkodzenia niewidoczne dla oka – tzw. hot-spoty, czyli gorące punkty. Takie uszkodzenia w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do samozapłonu.

Przedewszystkim na moc ładowarki, bo to od niej zależy jak szybko naładuje się Twój samochód. Warto również zwrócić uwagę na typ wtyczki oraz rodzaj obsługiwanego prądu.

W magazynie możesz gromadzić nadwyżki energii, które wyprodukuje Twoja instalacja fotowoltaiczna. Zmagazynowany prąd wykorzystasz wtedy, gdy zużycie energii przekroczy produkcję z instalacji, np. nocą.

Stacje AC charakteryzują się mniejszą mocą ładowania. Zasadniczą kwestią jest też fakt, że prądem przemiennym nie ładujemy bezpośrednio akumulatorów, lecz po drodze musi on zostać „wyprostowany” przez wbudowaną ładowarkę. W przypadku stacji DC prąd trafia bezpośrednio do akumulatorów, a sam proces ładowania jest zdecydowanie szybszy.

EnergySet

Dlaczego warto nam zaufać

Formularz Kontaktowy